Kale Cafe & Restaurant
Hoşgeldiniz

1982 yılında pastane olarak kurulan işletmemiz 1983 yılına kadar kuru pasta ,yaş pasta ve en önemlisi ıspanaklı böreği ile sabahları Boğaz Hattı’nın tercih edilen mekanı haline geldi.


1983 yılının yaz başında konuklarımızın da talebi üzerine işletmemiz yandaki arazisini de işletmeye dahil ederek çay ile beraber sunulan ıspanaklı börek,poğaça ,açma, simit vb. pastane ürünlerinin yanına peynir, domates,salatalık gibi temel kahvaltılık malzemelerini de sunarak kahvaltıya yavaş yavaş adım atmaya başladı.

Boğaz’da belki de İstanbul da ilk olmanın getirdiği avantaj ve en önemlisi de sorumluluk ile çeşitlerimizi çoğaltmaya başladık.Alışık olduğumuz peynir, zeytin,ekmek kahvaltının yanına; gözleme çeşitlerini,yumurta çeşitlerini, menemen çeşitlerini,paçanga böreği,çiğ börek gibi börek çeşitlerini ilave ettik.Konuklarımızın talepleri doğrultusunda ama olabildiğince geleneksel kahvaltıyı bozmadan çeşitlendirmeye çalıştık.Bal-kaymak,tereyağında hellim peyniri serpme kahvaltımızın değişmeyen lezzetleri oldu.

 

1997 yılına geldiğimizde


Binamızın ikinci katınıda işletmemize dahil ederek pastane işletmeciliğinden vazgeçtik.İmalathanemiz hazır olduğu için ekmek çeşitleri yapmaya başladık.Zeytinli ekmek,cevizli ekmek,çikolatalı ekmek,kepekli ekmek,mısır ekmeği,simit bir sepet içerisinde konuklarımızın beğenisine sunuldu.

2008
yılında


50 metre ilerideki yeni şubemizi hizmete açarak kapazitemizi 250 kişiye 2010 yılında şubemize yenibir salon ekleyerek kapasitemizi 300 kişiye çıkardık. Haftasonları rezervasyon alamamakla beraber haftaiçi rezervasyon kabul edebilmekteyiz.
Her insanın her işi çok başarılı yapamayacağı için işletmemiz de kahvaltı ve kahvaltıya eşlik edebilecek menülerde iddialı oldu ve tanınıp benimsendi. Bunların yanında köftemiz,kendi yaptığımız mantımız, diğer ızgara çeşitlerimiz ve midye tavamızda konuklarımız tarafından çok beğenilerek menümüze dahil edildi.Son eklediğimiz salon ile Karadeniz Pidesi ve kömür ateşinde kebap çeşitlerine menümüzde yer vererek paket servise de başlamış olduk.

İşletmemiz yemediğini yedirmemek kaliteyi ucuza vermek prensibini benimsemiştir.Konuklarımız sunduğumuz serpme kahvaltıya ‘’ANNE KAHVALTISI ‘’ adını vermektedirler.’’ Dünyanın en iyi aşçısı insanın kendi annesidir’’ demiş büyüklerimiz.Konuklarımıza layık olmak için ilk günki istek ve heyecan ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.