Kahvaltı'nın Hikayesi'ni
Dİnlemeye Hazır mısınız?

1983 yılının Mayıs sonu pastanemizde görevli arkadaşlarımız ile bahçemizde domates, salatalık, peynir, ekmek çay gibi çok sade kahvaltılıklar ile kahvaltımızı yaparken, bir konuğumuz kahvaltı yapmak için geldi.


O dönemler dışarıda kahvaltı denince çayın yanında poğaça,açma,börek vs gibi ürünler akla gelirdi. Biz de doğal olarak konuğumuza bunları söyledik.’ ’Doktordan geldiğini öyle şeylerin yemesinin yasak olduğunu, bizim yediğimiz gibi peynir, ekmek, domates yemek istediğini’ ’söyledi. Biz de hemen konuğumuza kendi kahvaltı malzemelerimizden hazırladığımız kısıtlı bir kahvaltı sunduk. Çok hoşuna gitti.
‘’Hamur yeme diyorlar ama böyle bir kahvaltıyı evin dışında yapma şansımız yok ki’’ deyince; Cansın Bey ve Celal Bey ‘’Niye menümüze kahvaltı ilave etmiyoruz’’ diye düşünür.

Böyle basit bir hikaye ile başlayan kahvaltı daha sonra eklenen ilave ürünler ile günümüze mükellef bir kahvaltı sofrası olarak geldi. Eskiden bizlere ‘’Yumurtacılar’’diyen balık restaurantı ve kebapçı esnaf arkadaşlarımızın, komşularımızın da bugün kahvaltı servisi veriyor olmalarını keyifle görüyoruz. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıya gereken değerin verilmesinde önemli bir yerimiz olduğu gerçeğinden gurur duyuyoruz. .